Pralka – to magiczne urządzenie, które ułatwia nam życie, zapewniając czyste ubrania w mgnieniu oka. Ale co się dzieje, gdy pralka nie wypompowuje wody i buczy? To zagadka, która może nas zmartwić i zmusić do szukania rozwiązania. Jednym z popularnych modeli, którego właściciele czasem doświadczają tego problemu, jest pralka nie wypompowuje wody i buczy BEKO. W tym artykule dowiemy się, dlaczego występuje ten problem i jak go rozwiązać.

Błędy i problemy z pralką BEKO

1. Pralka nie wypompowuje wody

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi możemy się spotkać, jest sytuacja, gdy pralka nie wypompowuje wody. Jest to bardzo irytujące, ponieważ nie pozwala nam przeprowadzić kolejnych cykli prania.

2. Pralka buczy

Innym problemem, na jaki możemy napotkać, jest głośne buczenie pralki podczas pracy. Ten dźwięk może być irytujący i wskazywać na wewnętrzne problemy pralki BEKO.

Przyczyny problemów

1. Zablokowany filtr

Przyczyną tego problemu może być zablokowany filtr, który uniemożliwia wypompanie wody z pralki. Filtr powinien być regularnie czyszczony, aby zapobiegać takim sytuacjom.

2. Uszkodzony przewód odpływowy

Często przyczyną nie wypompowania wody może być uszkodzony przewód odpływowy. Jeśli jest uszkodzony lub zablokowany, woda nie będzie mogła swobodnie odpływać, powodując, że pralka nie wypompowuje wody.

3. Nierówna pralka

Głośne buczenie pralki może wynikać z jej nierówności. Jeśli pralka nie stoi stabilnie, możemy usłyszeć nieprzyjemne dźwięki podczas jej pracy.

4. Uszkodzone części wewnętrzne

Jeśli pralka nie wypompowuje wody i jednocześnie buczy, możliwe, że istnieją uszkodzone części wewnętrzne, takie jak pompa wodna lub łożyska. W takim przypadku konieczny może być serwis lub wymiana uszkodzonych elementów.

Rozwiązania

1. Sprawdź filtr

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć, jeśli nasza pralka nie wypompowuje wody, jest sprawdzenie filtra. Oto jak to zrobić:

 1. Wyłącz pralkę i odłącz ją od prądu.
 2. Znajdź filtr, który zazwyczaj znajduje się z przodu pralki.
 3. Otwórz klapę filtra i wyjmij go.
 4. Sprawdź, czy filtr nie jest zablokowany, usuń z niego widoczne zabrudzenia.
 5. Umieść filtr z powrotem i zamknij klapę.
 6. Sprawdź, czy pralka prawidłowo wypompowuje wodę po czyszczeniu filtra.
  Pralka Bosch nie chce się otworzyć - Znajdź rozwiązanie

2. Sprawdź przewód odpływowy

Jeśli filtr jest czysty, a pralka nadal nie wypompowuje wody, sprawdź przewód odpływowy. Wykonaj następujące kroki:

 1. Wyłącz pralkę i odłącz ją od prądu.
 2. Zlokalizuj przewód odpływowy, który prowadzi od pralki do kanalizacji.
 3. Sprawdź, czy przewód nie jest zgięty lub zablokowany.
 4. Jeśli zauważysz jakiekolwiek przeszkody, usuń je lub wyprostuj przewód tak, aby woda mogła swobodnie odpływać.
 5. Sprawdź, czy po usunięciu przeszkód pralka poprawnie wypompowuje wodę.

3. Stabilizuj pralkę

Jeśli pralka jest nierówna i buczy podczas pracy, konieczne jest jej wypoziomowanie. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wyłącz pralkę i odłącz ją od prądu.
 2. Sprawdź, czy pralka stoi na stabilnej powierzchni.
 3. Jeśli pralka jest nierówna, dostosuj nóżki, aby wyrównać jej położenie.
 4. Sprawdź, czy po wypoziomowaniu pralka nie buczy podczas pracy.

4. Wezwij serwis

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pralka ma poważniejszy problem z uszkodzonymi częściami wewnętrznymi. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z autoryzowanym serwisem, który fachowo naprawi pralkę BEKO.

Często zadawane pytania (FAQs)

Jak często należy czyścić filtr pralki BEKO?

Aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie pralki, zaleca się czyszczenie filtra co 3-6 miesięcy, w zależności od częstotliwości użytkowania pralki.

Czy gwarancja obejmuje naprawę pralki BEKO?

Tak, jeśli pralka BEKO jest wciąż objęta gwarancją, usługa naprawy lub wymiana części może być świadczona bezpłatnie przez autoryzowany serwis BEKO.

Jak długo może trwać naprawa pralki BEKO w autoryzowanym serwisie?

Czas naprawy pralki BEKO zależy od skomplikowania problemu, dostępności części zamiennej oraz obciążenia serwisu. Zazwyczaj naprawa może zająć od kilku dni do kilku tygodni.

Podsumowanie

Pralka nie wypompowuje wody i buczy BEKO może być frustrującym problemem, ale nie musi być nie do rozwiązania. Jeśli skrupulatnie postępujesz zgodnie z naszymi wskazówkami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się rozwiązać ten problem samodzielnie. Jeśli jednak problem nie znika, warto skontaktować się z autoryzowanym serwisem BEKO, który pomoże Ci naprawić Twoją pralkę BEKO i przywrócić jej sprawność. Pamiętaj, że regularne czyszczenie filtra i utrzymanie pralki w działającym stanie sprawi, że będziesz miał mniej problemów i będziesz cieszyć się czystymi ubraniami przez długi czas.

  Meble w stylu rustykalnym czyli zrób to sam