Mrozoodporny kran ogrodowy

Właściciele domów używają zewnętrznego dopływu wody do prac ogrodowych, garażowych i porządkowych. Zawory ogrodowe wymagają zamknięcia i opróżnienia przed zimą. Jeśli właściciele nie spuszczą wody z instalacji przed sezonem mrozów skutek może być opłakany: pęknie uszczelka, kształtka, puści zawór lub co gorsza, pęknie rura. Wszystkich tych nieprzyjemności pozwoli uniknąć zawór zewnętrzny niezamarzający.

Zawór mrozoodporny pozwala na całoroczny dostęp do wody na zewnątrz budynku bez względu na temperaturę otoczenia. Możemy przeprowadzać prace porządkowe z wykorzystaniem wody bez konieczności odkręcania zaworu dopływowego, odpowietrzania, a po zakończeniu pracy ponownego zakręcania dopływu i spuszczania wody na wypadek spadku temperatury do poziomów ujemnych.

Zawór ogrodowy czerpalny niezamarzający POLAR II marki Schell. Czym się różni od tradycyjnego?

Zamykając dopływ wody z zaworu mrozoodpornego na zewnątrz użytkownik przekręca wygodne pokrętło na obudowie. Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamknięcie od zewnątrz na klucz, co zabezpiecza przed bezmyślnym lub świadomym szkodzeniem przez inne osoby. Zawór zewnętrzny niezamarzający posiada system automatycznego odwodnienia zewnętrznych części w momencie zamknięcia dopływu wody.

Jest to tak zwany zawór długi, który powoduje, że korpus jest wypełniony wodą tylko do granicy pomieszczenia i automatycznie opróżnia się z wody w ścianie. Likwiduje to konieczność zakręcania zaworów odcinających znajdujących się wewnątrz budynku.

W tradycyjnym zaworze mimo zakręcenia nadal znajduje się woda, gdyż nie posiada on automatycznego odwodnienia zewnętrznych części. Rozszerzając się pod wpływem mrozu może rozsadzić urządzenie i narobić innych szkód. Kłopotliwa jest również konieczność zamykania innych źródeł dopływu, jeśli przebieg wody jest narażony na zamarzanie. Może to dotyczyć garażu, piwnicy, poddasza.

SCHELL zawór ogrodowy – zalety

  • maksymalna szczelność dzięki innowacyjnym uszczelnieniom typu O-ring
  • wysoka jakość materiałów, trwałość, długowieczność
  • uniwersalny – możliwość montowania w murze od 200 do 500 mm, można przycinać
  • wystarczy tylko 1° spadku
  • kompletny osprzęt: estetyczna rozeta, wąż izolacyjny
  • wygodne pokrętło na głowicy
  • dodatkowe zabezpieczenie kluczem
  • dostarczany jako kompletna armatura lub jako Set z napowietrzaczem przewodu lub bez

Urządzenie polecane jest do domów całorocznych i sezonowych. Żeby móc bezpiecznie korzystać z wody na zewnątrz bez względu na porę roku  warto zainwestować w kran zewnętrzny niezamarzający