Sposób, w jaki „urządzimy” podłogę ma ogromne znaczenie dla wyglądu całego pomieszczenia. Właśnie dlatego, warto się zastanowić, na jakim efekcie nam najbardziej zależy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które może przypaść do gustu osobom lubiącym eleganckie, klasyczne rozwiązania będą podłogi wykonane z różnego rodzaju kamieni. Oczywiście, ostateczny efekt wizualny zależy od tego, jaki kamień zostanie wykorzystany do aranżacji podłogi.

Poza tym, w sklepach dostępnych jest wiele innych produktów z przeznaczeniem „podłogowym”: różnego rodzaju płytki, panele itp. Wybór określonych rozwiązań powinien być uzależniony między innymi od tego, w jakim pomieszczeniu chcemy za ich pomocą urządzić podłogę. Ciekawą opcję stanowi również gres podłogowy, dający wiele możliwości estetycznych. Płytki gresowe bowiem, podobnie jak inne płytki, można kupić w różnych aranżacjach. Płytki gres są zresztą obecnie często wybieranym produktem ze względu na swoją wytrzymałość.

Ale nie tylko sam sposób „zagospodarowania” podłogi ma znaczenie – istotne jest również jej późniejsze ozdabianie. Przykładowo – w salonie, jeśli jesteśmy wielbicielami przytulnych wnętrz, możemy zdecydować się na wykorzystanie miłego, miękkiego dywanu, chociażby na niewielkiej przestrzeni. Dzisiaj dywan nie musi zajmować już całej powierzchni podłogi. Urządzone w bezpiecznych kolorach wnętrze da się rozjaśnić nieco bardziej „szalonym” dywanem oryginalnym wzorze. Dywany różnią się między sobą między innymi wielkością, kolorem, wzornictwem, długością włosia, materiałem, z jakiego zostały wykonane.

  Fantastyka w literaturze