Łazienka to w wielu mieszkaniach jedno z najmniejszych pomieszczeń, co może powodować pewne trudności podczas aranżacji takiego wnętrza. Zdarza się, że brakuje w nim miejsca na przestronną wannę, a wówczas jedynym rozwiązaniem często okazuje się kabina prysznicowa lub prysznic bez brodzika. Projekty łazienek o niewielkich rozmiarach powinny z całą pewnością uwzględniać warunki architektoniczne i być przemyślane – pozwoli to stworzyć w pełni funkcjonalne wnętrze. Oczywiście mała łazienka może też wyglądać dobrze, jak osiągnąć taki efekt?

Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne łazienki, często mają płytki na ścianach i podłogach. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim praktyczne, bo doskonale sprawdza się we wnętrzach narażonych na wilgoć. A ponieważ tego typu materiały wykończeniowe dostępne są w wielu ciekawych wzorach, można z ich pomocą uzupełnić dowolny wystrój. Odpowiednio dobrane płytki do łazienki mogą również optycznie wyrównać proporcje wnętrza – w małych pomieszczeniach warto sięgać po jasną kolorystykę, która optycznie będzie je powiększać. Duże lustro dodatkowo ten efekt spotęguje.

Warto pamiętać, że aranżacja łazienki to nie tylko płytki ścienne i podłogowe, ale również ceramika sanitarna i dobrana do niej armatura. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się podwieszana miska klozetowa, bidet i umywalka. Można też poszukać produktów zaprojektowanych specjalnie z myślą o ciasnych wnętrzach. Jeśli szukasz wysokiej jakości elementów wyposażenia do swojej łazienki, zajrzyj na

  Radiolog dziecięcy Poznań - gdzie szukać pomocy