Zadbaj o swoje serce

Choroby kardiologiczne dotykają bardzo wielu osób. Współcześnie jedną z podstawowych przyczyn zgonów w Polsce, są choroby układu krążenia. Im człowiek jest starszy, tym istnieje większe ryzyko ich wystąpienia. Przed chorobami kardiologicznymi, można jednak się bronić. Do jednej z podstawowych czynności mogących zapobiec wystąpieniu schorzeń jest wizyta u kardiologa. Warto skorzystać z niej w odpowiednim czasie, aby zadbać o swoje zdrowie.

Czym zajmuje się kardiolog w Poznaniu?

Lekarz kardiolog bada przede wszystkim choroby układu krążenia oraz serca. Ponadto, pomoże w przypadku choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, wad serca, kardiomopatii, zaburzeń lipidowych. Kardiolog oceni także stan układu krążenia u osób, które są aktywne sportowo. Jeżeli pojawią się nieprawidłowości, zaproponuje odpowiednie leczenie. Więcej na temat kardiologa w Poznaniu przeczytać można tutaj: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/kardiologia.

Kardiolog Poznań – kiedy zgłosić się na wizytę?

Osobami najbardziej narażonymi na choroby kardiologiczne są osoby po 40 roku życia. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby, które prowadzą niewłaściwy tryb życia, odżywiają się niezdrowo, nie są aktywni oraz korzystają z używek. Pod opieką kardiologa powinny być także osoby, u których w rodzinie występowały choroby kardiologiczne. Profilaktyczne wizyty u kardiologa powinny mieć także miejsce zawsze, gdy pacjenta zacznie coś niepokoić. Odpowiednio wczesna reakcja może pozwolić uniknąć wielu nieprzyjemnych powikłań.

Comments are closed.

  • Wybór osiedla do zamieszkania

    Wybór osiedla do zamieszkania

    Szukając nowego mieszkania, zwracamy uwagę na jego walory na przykład: wielkości metrażu, układ pomieszczeń, kondygnację oraz różne udogodnienia. Jednak dość istotną kwestią jest również lokalizacja. Osoby samotne, aktywne zawodowo lub studenci, chętniej wprowadzają się do mieszkań w centrum miasta, gdyż zależy im na szybkim i łatwym dojeździe do pracy, czy na uczelnię oraz chcą wieczorami …Read More »
  • Wystrój pokoju dla dziecka.

    Wystrój pokoju dla dziecka.

    Dzieci, jak wiadomo, to najdroższe słoneczka swoich rodziców. To dla nich oddali by wszystko. Dlatego każdy rodzić pragnie, aby i jego pokój wyglądał przepięknie. Jak i spełniał funkcję do nauki i zabawy. Jak więc urządzić taki pokój maluchowi? Otóż należy zastanowić się nad tym, co najbardziej maluch lubi. Wiadomo, że niemowlak będzie mieszkał w takim …Read More »
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Mar   Cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031