Internet a wirusy

internet-a-wirusyWielokrotnie usłyszeć można, że w sieci można złapać wiele wirusów. Oczywiście nie chodzi o wirusy w sensie chorób, ale raczej o wirusy w sensie wirusów internetowych. Są to specjalnie przygotowane programy, których zadaniem jest po prostu szkodzić innym. Są one wysyłane przez różne strony albo wysyłane w wiadomościach, jako załączniki. Raz otworzony załącznik lub strona, podstępny program sam się instaluje na komputerze.

Czemu służą wirusy? Najczęściej wyłudzeniom pieniędzy, danych, zdjęć i informacji personalnych. Bardzo często też po prostu służą temu, żeby psuć system. Są różne wirusy, w zależności od tego, jaki aspekt mają atakować, ale łączy je jedno – są zawsze bardzo szkodliwe i problematyczne. Często są one ściągane na komputer przez nieświadomych użytkowników, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że właśnie sobie szkodzą. Co najlepiej w takiej sytuacji zrobić? Kiedy już wirus zostanie zainstalowany na komputerze, to można go próbować usunąć, ale czasami szkody są naprawdę spore. Innym rozwiązaniem, o wiele lepszym, jest po prostu zapobiegać pojawianiu się wirusów na komputerze.

Najlepiej to zrobić wykupując odpowiedni pakiet bezpieczeństwa u dostawcy internetu. Oczywiście, można także samodzielnie zakupić antywirus, ochronę firewall czy zainstalować program z kontrolą rodzicielską, ale to nie rozwiąże każdego problemu i kosztuje sporo. Dostawcy internetu, jak na przykład Inea, oferują pełne pakiety bezpieczeństwa, doskonale przygotowane do ochrony komputera, które przy tym nie kosztują sporo.

Comments are closed.

  • Fachowa obsługa skupu palet z poznania

    Fachowa obsługa skupu palet z poznania

    Nawet skup palet z poznania powinien być prowadzony w prawdziwie fachowy sposób, aby mógł przyciągać szerokie grono zadowolonych klientów. Dzieje się tak dlatego, że do takiego skupu oddawane są nawet najnowsze i najbardziej wytrzymałe palety wykorzystywane przez pracowników różnego rodzaju firm i przedsiębiorstw. Wśród takich palet znajdują się zarówno najtańsze palety jednorazowe, jak i palety …Read More »
  • Dobry sklep z płytkami – glazura Poznań

    Dobry sklep z płytkami – glazura Poznań

    Z uwagi na to, że Poznań jest dość dużym miastem, nie brakuje w nim sklepów z materiałami wykończeniowymi, takimi jak płytki podłogowe i ścienne. To dobra wiadomość dla osób, które obecnie remontują mieszkanie lub przykładowo budują dom. Wystarczy, że dobrze się rozejrzą, a na pewno znajdą materiał, którego potrzebują. Dużym udogodnieniem są sklepy online, które …Read More »
Październik 2016
P W Ś C P S N
« Lip   Sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31