Oryginalny pokój dla dziecka

Często spotykane okazuje się być przyporządkowywanie małym dzieciom kolorów. Różowy odcień przeznaczany jest dla dziewczynek a niebieski dla chłopców. W tych barwach utrzymywane są sypialnie oraz kupowane zabawki. Jedynym, pozytywnym aspektem jest to, że moda na monotonię i tandetę mija. Dostępnych jest przecież sporo innych opcji związanych kolorystyką pokoju naszego malucha. Bardzo stylowo wyglądają sypialnie w delikatnych tonacjach szarości oraz bieli. Można dołączyć do nich pastelowe dodatki na przykład w kolorze zielonym. W czasie przygotowywania pokoju dla maluszka należy wziąć pod uwagę również jego użyteczność. Powinny znaleźć się tam nie tylko zabawki, ale użyteczne rzeczy takie jak na przykład kołyska. Dobrym pomysłem jest też niewielka kanapa czyli normalne miejsce do siedzenia dla rodziców. Za jego pośrednictwem można w przypadku takiej potrzeby odpocząć. Zbyt duża ilość rzeczy i niefunkcjonalnych mebli nie oddziałuje na małego człowieka pozytywnie. Właściwy przepływ powietrza i miejsce do zabawy to najważniejsza kwestia. Poza tym meble muszą bezdyskusyjnie mieć okrągłe zakończenia albo zabezpieczenia na rogi w okresie, kiedy pociecha zaczyna poruszać się samodzielnie. Zaoszczędzi to rodzicom stresu, a dziecku cierpień związanych między innymi z niefortunnym upadkiem. Trzeba o takich sprawach koniecznie pamiętać.

Comments are closed.

  • Egzotyka w polskim domu? Płytki hiszpańskie i włoskie Poznań

    Egzotyka w polskim domu? Płytki hiszpańskie i włoskie Poznań

    Płytki włoskie Poznań oraz płytki hiszpańskie Poznań to bezkompromisowy numer jeden w salonie płytek Paste-Group. Salon ten istnieje od 1993 roku i od szesnastu lat nabywa doświadczenia, które owocują licznym gronem zadowolonych klientów oraz szerokimi światowymi kontaktami. W poznańskim salonie płytek znaleźć można same najlepsze towary pochodzące od polskich producentów oraz produkty zagraniczne, które cieszą …Read More »
  • Jak optycznie powiększyć wnętrze?

    Jak optycznie powiększyć wnętrze?

    Polskie mieszkania, szczególnie te w blokach z wielkiej płyty, nie są zbytnio przestronne. W takich wypadkach ludzie mieszkający w nich często kombinują jak by powiększyć wnętrze optycznie. Oczywiście istnieje kilka sztuczek, a po ich zastosowaniu naprawdę widać efekt. Pierwszą taką sztuczką, jest umiejętne operowanie kolorami na ścianach. Sprawdza się to przede wszystkim w wąskich i …Read More »
Styczeń 2014
P W Ś C P S N
« Lis   Wrz »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031