Odpowiednie kolory do małego mieszkania.

Małe mieszkania maja to do siebie, że są zwykle ponure, jeśli nie będą pomalowane na odpowiednie kolory. Oczywiście najlepsza jest biel, ale warto czasami dodać trochę kolorów. Jakich więc kolorów używać, aby mieszkanie nie stało się ciemne i przytłaczające? Otóż najlepiej jest zainwestować w jasne kolory, najlepiej pastele. Nadają one jasnego wyglądu, ale także wprowadzają wrażenie przytulności. Jeśli chodzi o ciemne kolory, to trzeba ich używać jak najmniej. Ewentualnie na jednej ścianie, albo w dodatkach. Dodatkami mogą być ciemne meble, czy podłoga albo komplet wypoczynkowy. Należy również pamiętać, jakie pomieszczenie będzie miało przeznaczenie. Istnieją kolory, które zupełnie nie nadają się do konkretnego pomieszczenia. Poza tym warto wystrzegać się tradycyjnego różu. Nie sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mieszkają również mężczyźni. W małych mieszkaniach często znajdują się wąskie pokoje. Aby nadać im troszeczkę powiększenia optycznego można pomalować dłuższe ściany na kolor o odcień ciemniejszy od koloru na ścianach krótkich.

Comments are closed.

  • Dekoracje łazienkowe

    Dekoracje łazienkowe

    Dziś można kupić wszystko do łazienki, poczynając od elementów bardziej praktycznych typu – dywaniki, maty, zasłony prysznicowe – po takie drobiazgi jak dozowniki, kosze na ubrania, stojaki do papieru i inne, których w zasadzie być nie musi, ale gdy już są, okazują się bardzo przydatne. Niestety dekoracja łazienki musi czynić to pomieszczenie funkcjonalnym. W tym …Read More »
  • Korkowa tablica w domu i mieszkaniu.

    Korkowa tablica w domu i mieszkaniu.

    Często się zdarza tak, ze zapomina się o najważniejszych zadaniach, jakie miało się wykonać w ciągu dnia. Zapisuje się je gdzieś na jakiś świstkach papieru, które często się gubią i zamiast przypomnieć o sprawie, powodują, że nie zostanie załatwiona. Dlatego jeśli takie problemy zdarzają się często można znaleźć na to odpowiednie rozwiązanie. Takim elementem, które …Read More »
Lipiec 2013
P W Ś C P S N
    Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031