Odpowiednie kolory do małego mieszkania.

Małe mieszkania maja to do siebie, że są zwykle ponure, jeśli nie będą pomalowane na odpowiednie kolory. Oczywiście najlepsza jest biel, ale warto czasami dodać trochę kolorów. Jakich więc kolorów używać, aby mieszkanie nie stało się ciemne i przytłaczające? Otóż najlepiej jest zainwestować w jasne kolory, najlepiej pastele. Nadają one jasnego wyglądu, ale także wprowadzają wrażenie przytulności. Jeśli chodzi o ciemne kolory, to trzeba ich używać jak najmniej. Ewentualnie na jednej ścianie, albo w dodatkach. Dodatkami mogą być ciemne meble, czy podłoga albo komplet wypoczynkowy. Należy również pamiętać, jakie pomieszczenie będzie miało przeznaczenie. Istnieją kolory, które zupełnie nie nadają się do konkretnego pomieszczenia. Poza tym warto wystrzegać się tradycyjnego różu. Nie sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mieszkają również mężczyźni. W małych mieszkaniach często znajdują się wąskie pokoje. Aby nadać im troszeczkę powiększenia optycznego można pomalować dłuższe ściany na kolor o odcień ciemniejszy od koloru na ścianach krótkich.

Comments are closed.

  • Niedrogie oraz bezpieczne schody

    Niedrogie oraz bezpieczne schody

    Wielu twierdzi, że budowa schodów i wybranie ich pokrycia to kwestie łatwe. Doświadczenie pokazuje, że możemy napotkać, jednak sporo problemów. Schody powinny być nie tylko ergonomiczne, ale także piękne. Do czego przywiązywać wagę w czasie wyboru pokrycia schodów? Po pierwsze nie należy schodów odróżnić za bardzo od pozostałych elementów wnętrz. Odpowiedni wybór zapewni wnętrzu jednorodność. …Read More »
  • Kolorowe dekoracje wnętrz.

    Kolorowe dekoracje wnętrz.

    Urządzają swoje wnętrze każdy pragnie, aby było piękne, funkcjonalne i ciepłe. Co więc zrobić, aby takie ono właśnie było? Oczywiście najlepiej zainwestować w kolory. Intensywne bary, jak również pastele, doskonale potrafią ożywić każde pomieszczenie. Nie trzeba ich używać na ścianach, czy podłogach, ale w dekoracjach. Nawet zwykłe tradycyjne białe ściany nie wydadzą się nudne, jeśli …Read More »
Lipiec 2013
P W Ś C P S N
    Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031