Odpowiednie kolory do małego mieszkania.

Małe mieszkania maja to do siebie, że są zwykle ponure, jeśli nie będą pomalowane na odpowiednie kolory. Oczywiście najlepsza jest biel, ale warto czasami dodać trochę kolorów. Jakich więc kolorów używać, aby mieszkanie nie stało się ciemne i przytłaczające? Otóż najlepiej jest zainwestować w jasne kolory, najlepiej pastele. Nadają one jasnego wyglądu, ale także wprowadzają wrażenie przytulności. Jeśli chodzi o ciemne kolory, to trzeba ich używać jak najmniej. Ewentualnie na jednej ścianie, albo w dodatkach. Dodatkami mogą być ciemne meble, czy podłoga albo komplet wypoczynkowy. Należy również pamiętać, jakie pomieszczenie będzie miało przeznaczenie. Istnieją kolory, które zupełnie nie nadają się do konkretnego pomieszczenia. Poza tym warto wystrzegać się tradycyjnego różu. Nie sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mieszkają również mężczyźni. W małych mieszkaniach często znajdują się wąskie pokoje. Aby nadać im troszeczkę powiększenia optycznego można pomalować dłuższe ściany na kolor o odcień ciemniejszy od koloru na ścianach krótkich.

Comments are closed.

  • Biel na ścianach i jej zalety

    Biel na ścianach i jej zalety

    Dawniej, malowało się ściany na biało. Ludzie ze wsi najczęściej robili to za pomocą wapna, ponieważ nie było tak dobrze rozwiniętych farb jak dziś oraz oczywiście miały tu znaczenie koszty. Dziś białe ściany kojarzą się właśnie z takim okresem gdzie ludzie malowali domy właśnie na ten kolor. Gdyby tego było mało, biel kojarzy się z …Read More »
  • Lampy w roli dekoracyjnej

    Lampy w roli dekoracyjnej

    Jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, są one naprawdę różne. Musimy wiedzieć ze dekorowanie wnętrza nie polega jedynie na poduszkach, wazonach, fototapetach ale także może być w postaci lamp! Przyjęło się, że lampy musze być szykowne i dobrze oświetlające pomieszczenie. Co do tego drugiego określenia należy się zgodzić. Ale jeśli mamy do czynienia z fantazyjnymi lampami …Read More »
Lipiec 2013
P W Ś C P S N
    Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031