Biel na ścianach i jej zalety

Dawniej, malowało się ściany na biało. Ludzie ze wsi najczęściej robili to za pomocą wapna, ponieważ nie było tak dobrze rozwiniętych farb jak dziś oraz oczywiście miały tu znaczenie koszty. Dziś białe ściany kojarzą się właśnie z takim okresem gdzie ludzie malowali domy właśnie na ten kolor. Gdyby tego było mało, biel kojarzy się z brudem, ponieważ jeśli nasze ściany SA pomalowane białą farbą wszystko co będzie częścią brudu będzie na niej bardzo widoczne. Kolejnym minusem jaki jest dobór właśnie takiego kolory to jego atmosfera. Biel kojarzy się z zimnem i chłodem, a ludzie uwielbiają przytulne mieszkania. Otóż trzeba zmienić ludzkie myślenie i zachęcać do ścian pomalowanych na biały kolor. Oprócz wad, ten kolor posiada także wiele zalet. Na przykład każdy, dosłownie każdy dodatek jaki zakupimy do pomieszczenia będzie pasował do ścian i nie będzie nam się nudził. Za pomocą kolorowych lecz stonowanych dodatków będzie można sprawić że pomieszczenie będzie ciepłe i nadać przytulności. Jeśli będzie to kolor salonowy to białe ściany sprawią ze oświetlenie będzie idealne do warunków pracy.

Comments are closed.

  • Płytki ceramiczne w dobrej cenie

    Płytki ceramiczne w dobrej cenie

    Sprzedaż płytek ceramicznych Poznań wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieje się tak dlatego że różnego rodzaju płytki ceramiczne są układane w domach i mieszkaniach na praktycznie każdym etapie ich użytkowania. Dzięki takim płytkom domowe wnętrze bardzo dobrze wygląda i w prosty sposób może być czyszczone. Jednak osoby sięgające po płytki ceramiczne chciałyby, aby takie płytki …Read More »
  • Meble dla dzieci- i dla dziecka, i dla rodzica

    Meble dla dzieci- i dla dziecka, i dla rodzica

    Meble dla dzieci muszą się podobać, i dzieciom, i rodzicom. Wiele z nich da się tak zaaranżować, że zakupione z głową mogą służyć przez naprawdę długi okres czasu. Meble do dziecięcego pokoju to nie tylko małe krzesełka i stoliki, które po latach będą bezużyteczne. To też barierki do łóżka, by dziecko czuło się bezpiecznie, skrzynia …Read More »
Lipiec 2013
P W Ś C P S N
    Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031