Biel na ścianach i jej zalety

Dawniej, malowało się ściany na biało. Ludzie ze wsi najczęściej robili to za pomocą wapna, ponieważ nie było tak dobrze rozwiniętych farb jak dziś oraz oczywiście miały tu znaczenie koszty. Dziś białe ściany kojarzą się właśnie z takim okresem gdzie ludzie malowali domy właśnie na ten kolor. Gdyby tego było mało, biel kojarzy się z brudem, ponieważ jeśli nasze ściany SA pomalowane białą farbą wszystko co będzie częścią brudu będzie na niej bardzo widoczne. Kolejnym minusem jaki jest dobór właśnie takiego kolory to jego atmosfera. Biel kojarzy się z zimnem i chłodem, a ludzie uwielbiają przytulne mieszkania. Otóż trzeba zmienić ludzkie myślenie i zachęcać do ścian pomalowanych na biały kolor. Oprócz wad, ten kolor posiada także wiele zalet. Na przykład każdy, dosłownie każdy dodatek jaki zakupimy do pomieszczenia będzie pasował do ścian i nie będzie nam się nudził. Za pomocą kolorowych lecz stonowanych dodatków będzie można sprawić że pomieszczenie będzie ciepłe i nadać przytulności. Jeśli będzie to kolor salonowy to białe ściany sprawią ze oświetlenie będzie idealne do warunków pracy.

Comments are closed.

  • Orientalne wzory w dekoracyjnym świecie

    Orientalne wzory w dekoracyjnym świecie

    Nasz dom nie musi być urządzony, w sposób który będzie przyciągał uwagę na każdym kroku. Istnieją takie chwyty dekoracyjne, które sprawiają ze pusty, nawet nieumeblowany dom stanie się przytulny i sprawiający wrażenie właśnie takiego naszego własnego mieszkania. Ale jak to zrobić ? Otóż modnym sposobem na dekorację pomieszczeń naszego domu stały się albo wzorzyste fototapety, …Read More »
  • Praca w charakterze dekoratora wnętrz.

    Praca w charakterze dekoratora wnętrz.

    Jeśli posiada się choć trochę wyobraźni, a także ma się smykałkę do robótek ręcznych, to warto pomyśleć o ciekawym zajęciu. Mianowicie mowa tu o pracy w charakterze dekoratora wnętrz. W obecnych czasach tacy ludzie są rozchwytywani, ponieważ ich klienci prześcigają się w coraz to nowych aranżacjach swoich wnętrz. Dekorator wnętrz to nie tylko osoba urządzająca …Read More »
Lipiec 2013
P W Ś C P S N
    Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031